Szeretnél többet tudni szakmai módszerünkről, hatásmérésünkről és eredményeinkről? Ezen az oldalon elolvashatod szakmai cikkeinket, publikációinkat.
Mit tehet a munkaadó? Beszámoló a COVID-19 hatásáról a nők, LMBTQI emberek, romák és fogyatékossággal élők helyzetére
A hazai civil szervezetek összefogásával készült beszámoló hasznos információkat, adatokat és forrásokat tartalmaz a járvány hatásairól a kisebbségi csoportokra, illetve konkrét tippeket és javaslatokat munkáltatók számára.
Hatásmérés – 7 év: A legfontosabb változás
A 2018-as tanulmány a bagi szegregátumban történt közösségépítés folyamatának mérföldköveit és a BAGázs eddigi munkájának hatását mutatja. A hatásmérésben, A legfontosabb változás módszertanát követve, elsősorban az érintettek elbeszéléseire, én-történeteire épül az interpretáció, így a változás-történetek bemutatása is.
Párbeszéd egy roma közösségért – „Szerintem ennyi nekünk is jár… a cigány nőknek”
2018 februárjában indítottuk el Dányon a “Párbeszéd a roma nőkért” programot, melynek fő célja volt, hogy egy erős és megtartó női csoport felépítésén keresztül változást indítson el a helyi közösségben. A csoport indulása előtt narratív élettörténeti interjúkat vettünk fel, amelyek meghatározták a foglalkozások fő témáit: munkavállalás és dizájnerdrogok.
A csoport tapasztalatairól Bencsik Nóra, a csoport egyik önkéntese írt szakmai cikket a Parola c. folyóiratba.
Alapkutatás a telepeken
2017. végén alapkutatást végeztünk Bagon és Dányban annak érdekében, hogy képet kapjunk többek között a telepeken lévő háztartások általános helyzetéről (szerkezetéről, anyagi és lakhatási körülményeiről), valamint az ott élők munkaerő-piaci, jövedelmi helyzetéről, illetve iskolai végzettségéről.
Bagázs gyerekprogramok szakmai koncepciója
Rövid összefoglaló gyermekprogramjaink filozófiájáról, stratégiájáról és jelenlegi programstruktúránkról.
Szakmai módszertani összefoglaló
Rövid összefoglaló a BAGázs-módszerről, amelynek alapját a settlement típusú közösségi munka, a komplex és holisztikus megközelítésű programok adják.
Test és énkép a cigánytelepen. Egy önismereti fókuszú csoport tapasztalatai
Ebben az esettanulmányban a bagi Női klubban alkalmazott módszereket, a csoport tapasztalatait és eredményeit osztottuk meg. A beszámoló célja egyrészt, hogy bepillantást engedjen egy nem mindennapi terepen működő csoport életébe, dinamikájába, másrészt, hogy ezzel is erősítse az elhatározást azokban, akik hasonló terepen gondolkoznak önismereti fókuszú csoport elindításában.
Légy részese munkánknak!
Támogatók és önkéntesek nélkül nem létezne a Bagázs. Segítsd munkánkat időddel vagy anyagi támogatással!